רעפי חרס – מה מיוחד בהם ומתי הם מתאימים?

אם אתם מתעניינים בהקמת גג רעפים או בשיפוץ גג קיים מסוג זה, חשוב שתכירו סוג רעפים אחד לפני הכל – רעפי חרס. מדוע דווקא אותם? מה כל כך מיוחד בהם?

רעפי חרס – פשוטים, משתלמים ופופולאריים

ניתן לומר שרעפי חרס אינם מיוחדים. למעשה, זהו סוג רעפים נפוץ במיוחד. אך הם נפוצים בזכות תכונותיהם המיוחדות והאטרקטיביות ולכן, רעפי החרס מהווים אפשרות אחת שתמיד כדאי לקחת בחשבון. זהו הרעף הבסיסי, אשר משמש במסגרת פרויקטים רבים של בניית גגות רעפים. אם תבחרו ברעפים כאלה, תגלו שהם מספקים לכם שילוב נוח מאוד של מחיר, חוזק ומראה מרשים.

זמינים בכל מקום

רעפי חרס הם סוג רעפים עתיק, עם היסטוריה ארוכה. הם יושמו במקומות רבים ברחבי העולם וגם כיום, ניתן למצוא ולרכוש אותם בכל מקום. תודות לכך תוכלו להתקין רעפים כאלה בקלות, גם במסגרת תיקון גגות רעפים. אלה רעפים סטנדרטיים מבחינת המבנה. לכן, אם נדרשת למשל החלפת רעף בודד, פשוט מסירים את רעף החרס הפגום ומתקינים במקומו רעף חרס חדש.

האלטרנטיבות – יתרונות וחסרונות

החלפת גג רעפים היא הזדמנות לשנות את התכנון שלו באופן מהותי ונרחב. שינוי כזה, עשוי להתבטא גם במעבר לסוג רעפים אחר. אם בוחרים לגג החדש רעפי חרס, מה ההבדל בינם לבין סוגי הרעפים הבולטים האחרים?

  • רעפי מתכת – כיאה לעולם המודרני והמתועש, המתכת מקבלת ביטוי גם בעולם הרעפים. אם אתם מתלבטים בין רעפי חרס לבין רעפים מסוגים אחרים, תמצאו ברעפי מתכת אלטרנטיבה חזקה וגם קלה במיוחד.
  • רעפי בטון – מוזר ככל שזה עשוי להישמע, רעפים עשויים כיום גם מבטון. כפי שתוכלו לדמיין, זהו אכן סוג רעף כבד מהרגיל והוא גם חזק במיוחד. עם זאת, למרות יתרונות אלה, רעף הבטון איננו יקר. מה שבטוח, זה שהוא לא יספק לכם את המראה הקלאסי של רעף החרס.
  • רעפי "שינגלס" – היכן שבידוד הוא היבט חשוב במיוחד, רעפי שינגלס מספקים יתרון מסוים על רעפי החרס. אלה רעפים מיוחדים למדי, אשר מבוססים על שכבות של חומרים שונים. לא מתאים לכל אחד, אך כדאי לקחת בחשבון.
  • רעפי ציפחה – רעף הצפחה הוא עוד סוג רעף מיוחד, אשר ניתן לשקול כתחליף לרעף החרס הקלאסי. הבדל מרכזי לגביו, הוא במחיר – זהו סוג רעפים יקר יחסית.

כדאי לדעת על רעפי חרס     

  • החרס כחומר – למה משתמשים דווקא בחרס, עבור ייצור חלק ניכר מהרעפים בעולם? חומרי הגלם לייצור רעפים כאלה זמינים כמעט בכל מקום. גם תהליכי ייצור החרס פשוטים יחסית ומוכרים מזה שנים רבות. כך שבדומה לשימוש בחול בתעשיית הבנייה, זהו פשוט שימוש טבעי במה שזמין בשפע ובזול בסביבה הקרובה. וזו היא גישה די הגיונית, משתלמת ואפילו "ירוקה".
  • לא יקר – אל דאגה, מחיר רעף חרס איננו גבוה במיוחד. למעשה, המחיר הנוח הוא אחד מיתרונותיו. כך שאם בוחרים בהתקנת רעפי חרס מחיר הגג בכללו לא יושפע באופן דרמטי.
  • מראה קלאסי וגם תחליפים – לחרס יש את המראה, הצבע והמרקם האופייניים והמיוחדים לו. אך לצד מראה פשוט זה, יש גם רעפי חרס צבעוניים.
  • מתאים לעיצוב רעפים – חרס הוא גם חומר שמתאים מאוד לעיצוב המקובל של הרעפים. עיצוב זה הוא למעשה סטנדרטי ועתיק למדי. קל לעבד רעפי חרס על פיו ואז הם מספקים את החוזק המבני שדרוש לתפקוד אפקטיבי של רעף לאורך זמן.
תוכן עניינים
יצירת קשר
הנקראים ביותר