רב רעף – פתרון מתקדם ומעניין

עולם הרעפים הוא כיום עולם מגוון למדי ואחת האפשרויות שעליהן תשמעו בהקשר זה היא "רב רעף". זהו סוג רעפים מודרני, אשר מרחיב את האפשרויות בבניית או תיקון גג רעפים ולפניכם סקירה קצרה שתסביר, מהו בדיוק ומדוע הוא סוג רעפים שימושי וחשוב:

הגדרה והקדמה קצרה

רב רעף הוא רעף מתכת, שמצופה בשכבת מגן צבעונית. זהו מוצר פשוט ורב יתרונות (שמייד נפרט). המבנה המודולארי של גגות רעפים, מקל על תיקון גגות רעפים וגם עם רעפים מסוג רב רעף התקנה של רעף חדש במקום רעף פגום היא קלה ומהירה. במבט רחב יותר ופרספקטיבה היסטורית, נוכל לראות שזהו רעף מודרני במלוא מובן המילה. נעשה בו שימוש במתכת, בשונה מחומרי גלם מסורתיים יותר לגגות, בהם בולט במיוחד החרס. ולא מדובר על סתם משטח מתכת גס, אלא על מוצר שעובר תהליכי ייצור המוני וסדרתי, מתקדמים ומודרניים. עם כל היתרונות שלהם. אז אל תתנו למראה הפשוט להטעות אתכם!

היתרונות הרבים של רב רעף

במקרה של החלפת גג רעפים, שילוב היתרונות של סוג הרעפים הנבחר משמעותי מאוד. כך שיש חשיבות רבה לכך, שהרב רעף משלב כמה וכמה יתרונות משמעותיים:

  • יתרון המשקל – המילה מתכת מעלה אולי אסוציאציות של משקל רב. אך למעשה, רב רעף הוא מוצר קל משקל באופן יחסי לסוגי רעפים אחרים. תודות לכך, הוא גם מתאים מאוד ל"בנייה קלה". משקל קטן ככל הניתן של הרעפים, גם מקל על השלד שנושא אותם ועל המבנה בכלל. יש לכך היבט מסוים של בטיחות.
  • יתרון העמידות – אלה הם רעפים עמידים מאוד לאורך זמן, תודות לחוזקם הרב. מכה ברעף כזה או דריכה עליו אמנם תשאיר בו שקע. אך הוא לא ישבר או ייסדק במהירות, כמו רעף חרס. רב רעף הוא גם מוצר שעמיד בשרפה.
  • יתרון המראה – אלה רעפים אשר זמינים במגוון צבעים וסגנונות וגם במראה של רעף רגיל.
  • נוחות התקנה – הקלות והמבנה של הרב רעף, מקלים על השימוש השוטף בו בגגות. רעף מסוג כזה גם מתאים להתקנה בשיפוע גג נמוך מהרגיל. זהו יתרון משמעותי לפעמים, כאשר הגג לא מאפשר התקנת רעפים מסוגים אחרים, בגלל השיפוע שלו. כמו כן, העובדה שהרב רעף מבוסס על לוחות מתכת, מאפשרת לכופף רעפים אלה במידת הצורך (לשם התאמה למצב בגג).
  • רעף שקט! – רעפים מסוג זה לא מרעישים משמעותית בגשם.

התקנת רב רעף – האם יש גם חסרונות?

עם רשימת יתרונות כזו, האם ייתכן שיש לרעפים מסוג רב רעף חסרונות? אז מסתבר שכן, אם כי הם לא רבים. בהתקנת רב רעף מחיר הפרויקט יהיה מעט יקר, וודאי ביחס לשימוש ברעפי חרס. מה עוד? מחד, תשמחו לשמוע שבחורף הרב רעף יחסית נוטה לקלוט חום ובכך תורם לשמירת המבנה חם. אבל מאידך, בקיץ היבט זה הופך לחסרון, מאחר שהרעף מפריע לפליטת החום מהמבנה. מעשית, ייתכן שהתקנת רעפים כאלה תדרוש גם השקעה רבה יותר מבחינת איטום גג רעפים. מה לגבי חלודה? אל דאגה. הרי מדובר במוצר שנועד להגן מפני גשם! ברור שהוא בנוי באופן כזה, שהרעף עמיד בפני חלודה מרטיבות.

האופציה שכדאי תמיד לזכור

אז אל תיגשו לבחירת רעפים, מבלי שכללתם ברשימת האפשרויות גם רעפים מסוג רב רעף! התועלות שלהם פשוט רבות כל כך, שמשתלם לפחות לקחת רעפים כאלה בחשבון. וכמובן, ייתכנו גם מצבים שבהם נרצה לשלב אותם עם סוגי רעפים נוספים.

תוכן עניינים
יצירת קשר
הנקראים ביותר