תיקון גגות רעפים בבית שמש

מתי נדרש תיקון גגות רעפים בבית שמש? בית שמש ממוקמת גם במרכז הארץ וגם בקרבת העיר ירושלים ונופי אזור ירושלים הנפלאים. זו היא כיום עיר גדולה שמוסיפה להתרחב. אך למרות שהדגש הוא על בתים משותפים רבי קומות עם גג שטוח, יש בעיר גם בתים עם גגות רעפים.

בנייה איכותית – פחות תיקונים

אם בונים גג רעפים כמו שצריך, בעזרת חברה אמינה, הגג יחזיק מעמד טוב יותר לאורך זמן. בניית גגות רעפים טובה תתבטא גם ברעפים איכותיים וגם באיטום עמיד מספיק, אשר מותקן באופן יסודי. אך בהמשך, יהיו באופן טבעי ובוודאות תקלות כאלה ואחרות. חלקן קטנות וחלקן יותר גדולות. גם מזג האוויר באזורים אלה עשוי להיות בשנים מסוימות סוער מהרגיל. אך בכל מקרה, יידרש לבסוף שרות של תיקון גגות רעפים בבית שמש.

תיקון גגות רעפים בבית שמש – מה מצב האיטום?

כאשר חושבים על גגות רעפים ולא מכירים את התחום מקרוב, ניתן לחשוב שעבודות תיקון גגות רעפים בבית שמש דרושות רק או בעיקר עבור הרעפים עצמם. זה לא בדיוק המצב. למרות שרעפים בהחלט מתבלים עם השנים ואפילו נשברים, ישנו נושא רחב ומשמעותי לא פחות של איטום גגות רעפים.

כדאי גם לזכור שמתחת לגג רעפים יש תשתית שטוחה או משופעת, שהיא גם התקרה של חדר שנמצא מתחתיה. תשתית זו עשויה להיות תקרת גבס, או תקרת בטון או (בבתים ישנים מאוד) מה שנקרא "תקרת רביץ". האופי של אלמנט זה במבנה ומצבו מבחינת איטום, ישפיעו על השאלה האם ומתי תזהו חדירת מים מהרעפים. לשם ההמחשה: נאמר שיש כרגע בבית שמש גשמים רבים אך חלשים יחסית, אשר חודרים דרך הרעפים שלכם, אך בכמויות קטנות. מים אלה מצטברים (לשם הדוגמה) על רצפת בטון שמתחתיהם, שנמצאת במצב טוב. בין הגשמים המים מתייבשים בהדרגה. אך אתם כלל לא מודעים למצב, אשר יחריף עם הזמן. בשונה מכך, תקרת גבס במצב גרוע עשויה במקרה כזה לגרום לכתמי רטיבות שתוכלו לראות מתוך הבית ובהדרגה גם לטיפטוף לתוכו. כך או כך – כדאי להיות מוכנים עם פרטי הקשר שלנו, בכדי לקבל במהירות מענה עבור תיקון גגות רעפים בבית שמש.

עוד השלכות משנה חשובות

גג רעפים הוא למעשה מערכת מורכבת, שיש בה עוד כמה רכיבים שעשויים להתקלקל. למשל מרזבים, שלד העץ או ארגז הרוח. כמו כן, כדאי לזכור שרעפים או אלמנטים אחרים בגג שפגומים ונראים מבחוץ, מהווים גם פגם אסתטי.

אז מתי נדרש תיקון גגות רעפים בבית שמש?

תקלות בגג רעפים לא נפתרות מעצמן. הזמן האידאלי לטפל בהן, הוא בשלב המוקדם ביותר שבו הן מזוהות. בקיץ יש אמנם חודשים רבים ללא גשם ולכאורה, אין דחיפות בתיקונים מסוג זה. אך בפועל, לא רק גשם חודר דרך רעף שבור, אלא גם יונים. זו היא בפני עצמה סיבה טובה, מדוע שלא להתעכב עם תיקונים מסוג זה.

כאשר עובדים עם מקצוענים, תיקון גגות רעפים בבית שמש מבוצע בזריזות וביסודיות. עם זאת, הדבר דורש מודעות של הדיירים למצב הגג. בין השאר, ניתן וכדאי להזמין בדיקה של הגג לקראת החורף וגם במהלכו, בכדי להבטיח בהקדם שהכל תקין. נזכיר, שעונת הגשמים היא עונה מבוקשת מאוד מבחינה זו, כך שבדיקה יזומה גם מסייעת להשיג מענה מקצועי באופן המהיר ביותר. היא גם תצמצם עבורכם כמובן נזקים מרטיבות שמגיעה מהגג ותצמצם עלויות תיקון, עקב תקלות שמחמירות באופן הדרגתי.

 

ברצונך להתייעץ עם גגן מקצועי? התקשר אל דודי יפרח 052-2601863 וקבל ייעוץ מקצועי עם ידע וניסיון רב שנים.

תוכן עניינים
יצירת קשר
הנקראים ביותר