תיקון גגות רעפים בירושלים

תיקון גגות רעפים בירושלים הוא שרות חיוני עבור תושבי עיר זו ואפילו יותר מאשר ברוב הערים האחרות בארץ. מדוע? מתי שרות כזה דרוש? ומה חשוב שתדעו, בכדי להפיק ממנו את המיטב וגם לחסוך לעצמכם עלויות מיותרות? 

מתי דרוש תיקון גגות רעפים בירושלים?

ירושלים ממוקמת באזור הררי, בעל מזג אוויר סוער וגשום במיוחד. תנאים אלה מאתגרים את הגג ומובילים לבלאי מהיר מהרגיל, בחורף במיוחד אך גם לאורך השנה כולה. לעתים קרובות רעפים מתבלים לאורך הקיץ, כולל שברים וסדקים שנוצרים בהם. רק בתחילת גשמי החורף מודעים לכך, כאשר פגמים אלה מובילים לחדירת רטיבות דרך גג הרעפים, אל התקרה שמתחתיו ואל הבית עצמו. זהו כמובן מצב לא רצוי ולכן עדיפה ומומלצת גישה פרואקטיבית לגבי מצב הגג שלכם. בהזמנת שרות של בדיקת גגות לקראת החורף תוכלו לצמצם עבורכם נזקים, עלויות וגם את עוגמת הנפש של חורף "רטוב" שלא לצורך.

מה מיוחד בירושלים דווקא?

גגות רעפים בירושלים כוללים ברובם רעפי חרס. זהו סוג רעפים חזק ואטום, אשר מחזיק מעמד למשך שנים רבות. זה עדיין לא אומר שלא תהיינה בהם תקלות. זאת, גם עקב נזקים שונים לרעף או בגלל בלאי טבעי (ונזכיר שיש בירושלים לא מעט בתים ישנים יחסית). 

כמו כן, בירושלים רוב גגות הרעפים הם מעל תקרת בטון שטוחה או משופעת. היבט זה שונה משאר הארץ, שם רואים בעיקר גגות רעפים שנבנו בלי תקרת בטון (אלא מעל תקרת רביץ או גבס). ברור שתקרת בטון היא היותר אטומה בפני מים מבין שלושת סוגי התקרות. חסרון אחד לגבי תקרת בטון, הוא שחדירת מים דרך הרעפים עשויה להתגלות בשלב מאוחר יותר ולכן להספיק לגרום לנזק יותר גדול.

מה כולל תיקון גגות רעפים בירושלים?

אז מה כולל תיקון גגות רעפים בירושלים, שהיא כפי שהסברנו עיר מאתגרת מבחינה זו? במקרים מיוחדים יידרש חיזוק של הגג ואפילו החלפת גגות רעפים ישנים. אך לרוב, ניתן ומתאים להסתפק בתיקונים מקומיים ולא יקרים. בכך, מנצלים למעשה את העובדה שרעפים הם ביטוי לגישת בנייה מודולרית. זהו מעין "לגו" מבוסס יחידות קטנות וסטנדרטיות (הרעף), אשר מקל על החלפת חלקים פגומים. 

אלה כמה דוגמאות בולטות, לפעולות שמבצעים במסגרת שירותי תיקון גגות רעפים בירושלים:

  • איתור ותיקון נזילות בגגות – בדיקת הגגות, לשם זיהוי מקורות אפשריים לחדירות מים דרכם או מקור של חדירות מים שכבר מתרחשות. 
  • החלפת רעפים – במידת הצורך יבוצעו בעקבות זאת תיקונים שונים, כגון החלפת רעפים שבורים. 
  • ניקוי ותיקון מרזבים – ניקוז מי הגשמים מהגג דורש שימוש במרזבים, גם אם מדובר בגגות רעפים. למעשה, בין הרעפים עצמם עוברות תעלות ניקוז פשוטות שמסייעות לניתוב המים למרזב הראשי האנכי. מערכת זו עשויה להינזק או להיסתם ובשני המקרים הניקוז לא יתפקד כראוי. 
  • טיפול באלמנטים נוספים בגג – תיקון גגות רעפים בירושלים עשוי להתבטא גם בטיפול בארגזי רוח, וונטות ומפוחים או חלונות גג. 

תיקון גגות רעפים בירושלים – עבודה למקצוענים

כאשר מבינים כיצד רעפים בנויים ומותקנים, הדברים נראים פשוטים למדי. אך למרות הפשטות העקרונית, תיקון גגות רעפים בירושלים ובכלל היא עבודה אשר מוטב שלא לעשות לבד, אלא להשאיר לאנשי מקצוע מנוסים. גג רעפים כולל חלקים נוספים מלבד הרעפים עצמם. גם בחלקים אלה עשויות להידרש פעולות בדיקה ותיקון מסוגים שונים וסביר שאין לכם ניסיון בכך. עצם העלייה לגג רעפים עשויה להיות מסוכנת ולכן היא בהחלט לא מומלצת למי שאינו מקצוען בכך. 

תחושת הפשטות מטעה, גם כאשר מסתכלים על גג רעפים מבחוץ ובעין לא מקצועית. הכל עשוי להראות תקין, אך אינכם רואים את הכל או מודעים לכל הדקויות שמשפיעות על תקינות המערכת. למשל ה"רוכבים", שהם הרעפים המיוחדים בקצה העליון של הגג. אלה עשויים להראות במקומם ובמצב תקין, אך מה מצב הטיט שמחבר אותם למקום? דוגמה נוספת הם דודי שמש שמותקנים על הרעפים. אלה עשויים להראות מרחוק מחוברים היטב ותקינים, אך בעין מקצועית ומקרוב יתגלה שאין איטום תקין בינם לבין הרעפים. 

אם הוא מבוצע היטב, תיקון גגות רעפים בירושלים יחזיק מעמד ל-3 שנים לכל הפחות. אם כי הדבר תלוי גם בכך שלא יהיו שם יונים, עצים שמלכלכים את הגג או עלייה של אנשים לגג. 

כל הזכויות שמורות לדודי יפרח.

דודי את דודי גגן מקצועי – טלפון: 052-2601863  ירושלים: 02-6240806
  [email protected]

תיקון גגות רעפים בירושלים

תיקון גגות רעפים בירושלים

תיקון גגות רעפים בירושלים

תיקון גגות רעפים בירושלים

תוכן עניינים
יצירת קשר
הנקראים ביותר