התקנה והחלפת מרזבים

מזה כ 30 שנה דודי את דודי מתקינים ומחליפים מרזבים על גגות רעפים וגגות שטוחים. החלפת תעלות מרזב פנימיות בתוך הקיר, החלפת תעלות מרזב פנימיות בתוך ארגזי רוח. התקנת תעלות מרזב חיצוניות. החלפת מרזבי צינור חיצוניים ומרזבי צינור פנימיים למרזבי צינור חיצוניים דקורטיביים כולל התקנת קולטן מרזב (קופסת ניקוז) בחלקו העליון למניעת סתימות במרזב.

החלפת צינורות מרזב בעזרת סנפלינג (גלישת חבלים). התקנת מרזבים בעזרת מנופי סל עד גובה 60 מטר. אנו מתקינים את כל סוגי המרזבים: פח מגולוון, פח אבץ, פח נחושת, פח צבוע בתנור, פח אלומיניום צבוע בתנור וגם צינורות מרזב עשויים P.V.C. החלפת מרזבים פנימיים למרזבים חיצוניים כולל קידוח "4 לצורך התקנת נקז חדש אל מחוץ למבנה. כולל איטום בין הנקז לבין הגג.

ניקוי מרזבים

 

איך מתבצעת החלפת מרזב?

לצורך החלפת תעלות מרזב אנו מפרקים 2 שורות רעפים תחתונות, מנקים את המרזב הקיים, מפרקים ומפנים את תעלת המרזב הישנה , מודדים, מתקינים תעלת מרזב חדשה ומחזירים את הרעפים למקומם. (ישנם מקרים שקולטי השמש בגג הרעפים מותקנים קרוב מאוד אל תעלת המרזב, במקרה כזה אנו מפרקים את קולטי השמש ומתקינים אותם בסיום עבודת המרזב והרעפים).

כמו כן אנו מנקים ומתקנים את כל סוגי המרזבים כולל החלפת חלק ממרזב. בחלוף השנים תעלות מרזב ישנות מחלידות עלולות להירקב ולגרום לנזילה אל הבית. במקרים כאלו אנו משייפים את החלודה, לאחר מכן מורחים על החלודה ממיר חלודה +2 שכבות חומר מגן מפני קרינת UV ובכך מאריכים את חיי המרזב. כל העבודות מבוצעות על ידי מתקינים אשר עברו הכשרה מיוחדת לעבודה בגובה.

מתי דרושה התקנת מרזבים? 

התקנת מרזבים עשויה להידרש כמובן קודם כל בהקמת מבנה חדש. אפילו אם זה רק מבנה פשוט כגון פרגולה. החלפת מרזבים עשויה להידרש כאשר המרזב במצב כללי גרוע מאוד וזהו מצב שרואים בעיקר במרזבים ישנים. מרזב יוחלף לעתים גם במסגרת שיפוצים וכאשר רוצים שיפור אסתטי למבנה. מלבד התקנת והחלפת מרזבים, ישנם מצבים שבהם מתאים לבצע תיקון נקודתי או החלפת חלק אחד במרזב בלבד. נזק למרזב שדורש החלפה או תיקון עשוי לנבוע מחלודה, נזק פיזי עקב מכה, התנתקות עקב פגם או התקנת מרזב גרועה במקור. כמובן, גם התשתיות שהמרזב מתחבר אליהן עשויות להינזק ואז הדבר עשוי להפריע לפעילות המרזב התקינה. תוכלו להתייעץ איתנו לגבי כל האפשרויות האלה, כמו גם לגבי נושאים נקודתיים אחרים בנושא גגות כגון אוורור גג רעפים.

ניקוי מרזבים

מרזב חיצוני מול פנימי – מה ההבדל?

גגן מקצועי ידע לתת לכם את המענה המיטבי, לכל דרישה מיוחדת. גם אנו ערוכים לטפל במצבים כאלה, אם זה התקנת מרזב לפנל מבודד או התקנת מרזב חיצוני במקום פנימי. אם נושא המרזב הפנימי לא מוכר לכם, כדאי לקרוא את ההסבר הבא: מרזב פנימי מותקן בבתים רבים עם הקמתם. זהו מרזב שעובר אנכית דרך קירות המבנה, מהגג עד הקרקע. בהמשך, אם המרזב הזה מתקלקל, הוא לרוב לא יתוקן אלא תבוצע התקנת מרזב חיצוני. הסיבה לכך היא שרבים מעדיפים את המרזב החיצוני, מאחר שהוא קל יותר לתחזוקה ולתיקון עתידי.   

ההחלטה החשובה על חומרים 

גגות הם חלקים במבנים, אשר נדרשים לעמוד בלא מעט עומסים ו"תלאות". לכן, הם חייבים להיות בנויים באופן עמיד, אשר לוקח היבט זה בחשבון. הדבר מתבטא בין השאר בחומרים שבהם בוחרים. בין אם זה עבור חלונות לגגות רעפים או עבור מרזבים – כל החומרים חייבים להיות עמידים בתנאי הגשם, הרוחות, הברד, שינויי הטמפרטורה המשמעותיים והקבועים וכדומה. החומר שממנו עשוי המרזב משפיע על עמידותו מבחינות אלה ולאורך זמן. הוא גם משפיע מאוד על מחירו, מאחר שהמחיר (לפחות בהיבט החומרים) מתבסס על מחיר לפי מטר. אגב, מחיר העבודה מושפע גם מהמורכבות שלה – יש גגות שפחות קל להגיע אליהם ולעבוד בהם. אבל אורך המרזבים והחומר שממנו הם עשויים, מרכזיים מאוד בחשבון הסופי של העלויות. אלה שלוש דוגמאות לחומרים בולטים עבור מרזבים:  

  • PVC – התקנת מרזב פלסטיק מסוג PVC, היא בין האפשרויות הבולטות ביותר בנושא זה. זהו חומר זול במיוחד עבור מרזבים, אם כי הוא פחות עמיד ממתכת. 
  • אלומיניום – התקנת מרזב אלומיניום נפוצה מאוד, מאחר שחומר זה מספק שילוב אטרקטיבי במיוחד של תכונות ומחיר. האלומיניום עמיד מאוד, חזק, אך גם קל ולא יקר מדי. 
  • אבץ – אבץ הוא חומר יקר במיוחד. התקנת מרזב שמבוסס על חומר זה מספקת מראה מיוחד ויוקרתי ואלה גם מרזבים עמידים מאוד. 

התקנת מרזב והקשר לאיטום ורטיבות

הנושא של התקנת מרזבים מתחבר גם לכל הנושא הרחב של רטיבות במבנים ונזקיה. כשם שדרוש איטום גג איכותי, כך דרושה בכלל מערכת מרזבים מסודרת ואיכותית, אשר שומרים במצב טוב. מערכת זו היא משכבות ההגנה החיצוניות של המבנה, בדומה לרעפים ולשכבה החיצונית ביותר של חיפוי לקיר. ראשית, עצם העובדה שיש מרזבים ושהם נקיים בזמן הגשמים העזים, חשובה מאוד. שנית, חיוני שלא תהיינה נזילות מהמרזבים. וכפי שהזכרנו קודם – יש יתרון מבחינה זו למרזב חיצוני. במרזב פנימי לא תראו ישירות נזילות (במידה וישנן) והטיפול בנזילות כאלה יהיה יותר מורכב, יקר וממושך.  

החלפת מרזבים

תוכן עניינים
יצירת קשר
הנקראים ביותר