מה חשוב שתדעו, על סוגי רעפים שונים?

האם אתם מכירים את האפשרויות שעומדות בפניכם, מבחינת בחירת סוגי רעפים? אם תסתכלו על גג רעפים ממוצע, במבט ראשון כולם נראים אותו דבר. אך זה לא מדויק ולמעשה יש בשוק כיום סוגים רבים של רעפים לבחירתכם, עם הבדלים רבים ומשמעותיים בין הסוגים השונים.

סוגי רעפים שפשוט נראים טוב

בניית גגות רעפים חייבת כמובן לקחת בחשבון בחירת סוגי רעפים לגג, שיהיו המתאימים ביותר לדרישותיכם. בהמשך תקראו על היבטים טכניים חשובים שונים של הרעפים. אך אין ספק שתמיד תרצו לקחת בחשבון את המראה הנאה. הרי הגג הוא אלמנט מרכזי שרואים כאשר מסתכלים על מבנה. כמו כן, הוא תופס שטח גדול למדי. כך שהרעפים משפיעים באופן דרמטי על מראה הבית כולו ועל הרושם הכללי שהוא משאיר. מה בולט מבחינה זו? "להיט" קבוע הם רעפי החרס, אשר מספקים מראה אופייני וקלאסי של גג רעפים, כפי שכולנו מכירים ומחבבים. אלה גם רעפים עמידים ובאיכות טובה למדי, כך שיש כאן שילוב מוצלח שמסביר את הפופולאריות הרבה שלהם. עוד אלטרנטיבות נאות שאפשר לקחת בחשבון, הן סוגי רעפים כמו רעפי חרס פורטוגזיים או רעפים מצפחה – חומר יקר יותר, אך בעל מראה מיוחד.

השיקול הכספי בבחירת סוגי רעפים

אם תרצו להוזיל את עלויות הרעפים, תוכלו לבחור ברעפי בטון. אלה הם רעפים מחומר זול במיוחד והם עשויים להיות עמידים וחזקים מאוד. מצד שני, כל זאת מתבטא בכובד רב יחסית. אך בבחירת סוגי רעפים מחירים אינם השיקול היחידי או העיקרי שכדאי לקחת בחשבון. מעבר למחיר ההתקנה, מובן שמחיר הרעפים עצמם לא מבוטל, במיוחד אם הוא מוכפל בכמות רעפים גדולה שנדרשת. אך אל תשכחו היבט נוסף שמתבטא בכסף לאורך זמן – הצורך בביצוע תיקון גגות רעפים. סוגי רעפים יקרים יותר, שיחזיקו מעמד יותר טוב, יחסכו לכם כסף בטווח הארוך.

עוד סוגים ועוד שיקולים טכניים

אז מראה זה לא הכל וגם לא מחיר הרעף בפני עצמו. אז מה עוד חשוב? גגות הם דבר מורכב יותר מכפי שזה נראה. יש לגביהם ולגבי הרעפים, גם למשל את ההיבטים החשובים של שלד הגג, ניקוז המים במרזבים וגם איטום גגות רעפים. באופן דומה, למרות פשטותם, הרעפים עצמם כוללים מפרט טכני שיש לא מעט מה לבדוק לגביו. ברמה הטכנית הזו, יש היבטי חוזק, עמידות לאורך זמן ועוד, שכדאי מאוד להכיר לפני שאתם בוחרים רעפים לגג שלכם. סוגי הרעפים הבאים, יסייעו להמחיש זאת:

  • רעפי מתכת – אם אתם מחפשים עמידות מרבית, רעפים מבוסס מתכת יספקו זאת. הם גם סוג רעפים קל מהרגיל.
  • רעפי שינגלס – אם בידוד מיטבי הוא המטרה, מיישמים לעתים רעפים שמבוסס על שכבות של חומרים שונים, באופן שידוע כרעפי שינגלס. לרעפים אלה יש למעשה עוד יתרונות משמעותיים, בהם התקנה מהירה, קלות משקל, צבעים רבים לבחירה ויכולת לחתוך אותם לשם התאמה מרבית לגג.

סוגי רעפים למטרות מיוחדות

עד כאן הצגנו בפניכם סוגי רעפים שונים, בעיקר על סמך החומרים והאופן שבו הם בנויים. מבחינת מבנה הרעף, יש גם רעפים מיוחדים שנועדו לפתור אתגרים מבניים מיוחדים בגג. הם משולבים בגגות שונים, על פי הצורך ובהתאם לנסיבות. דוגמה ידועה לכך הוא "רעף איוורור". זהו פשוט רעף בעל פתח ייעודי לכניסת אוויר, כולל סגירה ברשת לשם מניעת כניסת ציפורים דרכו לחלל הגג. רעף כזה מספק פתח יציאה עליון לאוויר חם, במיוחד בקיץ. בשילוב פתחים תחתונים בגג, הדבר מסייע ליצירת תנועת אוויר טבעית והקלה על עומס החום. גם בגג עצמו וגם בדירות שמתחתיו.

תוכן עניינים
יצירת קשר
הנקראים ביותר