תיקון גגות רעפים

לאחר שמתקינים גגות רעפים בבית, צריך לקחת בחשבון שעם הזמן הם עשויים להיסדק ואפילו להישבר. הפעולה הזו נדרשת פעמים רבות בתחילת עונת הגשמים. בתקופה זו, הגג נחשף לרוחות עזות שעשויות להזיז את הרעפים ממקומם. כמו כן, רעפים שהתיישנו והתבלו במהלך הקיץ, עשויים להיות כבר סדוקים או שבורים. לבסוף, מים יחדרו למבנה, בעקבות הגשמים הראשונים ויידרש תיקון גגות רעפים.

תיקון גגות רעפים – לא רק רעפים

תיקון גגות רעפים עשוי לכלול טיפול באלמנטים נוספים בגג מלבד הרעפים. ישנם למשל פתרונות שונים עבור אוורור אשר גם הם עשויים להיפגם ולדרוש תיקון או החלפה. בנוסף, בגגות אלומותקנים לעתים גם חלונות. למרות שחלון זכוכית הוא דבר פשוט לכאורה, בכל זאת יש לו כמה וכמה רכיבים, אשר חלקם רכיבים נעים וחלקם אזורים של חיבור לרעפים שמסביבו. כל זאת עשוי להתבלות ולהיפגם עם הזמן ולחייב פנייה למקצוענים.

אלמנט מיוחד ומעניין שרואים בגגות מסוימים, הם מעין חדרי הרחבה קטנים אשר ידועים בשם "קוקיות". הקוקיות הן אלמנטים מורכבים יחסית ולכן, יש גם לא מעט מה שעשוי להתקלקל בהן לאורך השנים. תיקון גגות רעפים נדרש לעתים (בעיקר בגגות ישנים) עבור "ארגז הרוח". ארגזי הרוח מגנים על הרעפים התחתונים ממשבי רוח חזקים שמגיעים מלמטה. הם מונעים חדירת ציפורים לחלל הגג מאזורים אלה ויש להם תועלות נוספות. אם מדובר על תיקון גג רעפים בבניין משותף או בבניין ישן, ארגז הרוח עשוי להיות בלוי בנקודות רבות. שיפוץ חלקים אלה דורש ידע בעבודות בעץ, מאחר שהארגזים עשויים בעיקר מעץ.

עלויות ומחירים של תיקון גגות רעפים

תוכלו למצוא בנושא תיקון גג רעפים מחירון כזה או אחר וזה עשוי להיות בסיס טוב להערכה. אך אם יידרש איטום המחיר יהיה תלוי בגורמים רבים, כגון גודל הגג. מוטב כמובן לבצע בדיקת וגם תיקון גג רעפים דולף מראש, לפני עונת הגשמים. כך הנזקים יהיו מינימאליים ועשוי להיות קל וזול יותר לתקן אותם. עקרון שכדאי לזכור, הוא שהגג במוקדם או במאוחר ידרוש בדיקות ותיקונים. לכן, כדאי מאוד להשקיע בכל פעם שעושים זאת, באנשי מקצוע איכותיים. זה יחסוך לכם בהמשך.

לכאורה, ניתן לעשות לא מעט לבד מבחינה זו. אך טיפול איכותי באמת, זה כבר סיפור אחר. לשם ההמחשה: אם תיכנסו מתחת לגג בשעות היום, ייתכן שתוכלו לאתר רעף שבור תודות לכניסת האור דרכו. אך לאתר את כולם וגם את הסדוקים וגם רעפים שזזו ממקומם, זה כבר דורש עין מקצועית וניסיון. גם רכישת והחלפת רעף שבור ניתן עקרונית לעשות לבד, אך הדבר דורש מיומנות מסוימת – האם יש לכם אותה? זה גם דורש לפני כן להשיג רעף מתאים – האם שמורים לכם רעפים כאלה כרזרבות מהקמת המבנה? במידה ולא – האם תדעו לרכוש מוצרים תואמים? זה לא פשוט כמו שזה נראה. כמו כן, במקרים רבים תראו שהתקלות בגג הרעפים מתמקדות במיוחד באזורים מסוימים בגג. זה עשוי להיגרם למשל, מרוחות חזקות במיוחד באותו מקום. תיקון גגות רעפים איכותי באמת באותן תקלות "כרוניות", יצמצם את תדירות הופעתן.

על תיקון גגות רעפים ומרזבים

תיקון מרזבים הוא היבט בולט נוסף של תיקון גגות רעפים, מאחר שאלה חלקים חשובים מאוד וגם כאלה שנמצאים בדרך כלל בכל גג רעפים. ראשית, מדובר על ניקוי. זאת, מאחר שלאורך השנה כאשר אין גשם, מצטבר במרזבים לכלוך מסוגים שונים, כגון עלים שעפו ברוח. עם תחילת הגשמים, לכלוך זה מפריעה לזרימה התקינה במרזב והמים גולשים מעבר לו. אגב, מערכת המרזבים של גג רעפים בנויה לא רק מהחלקים שגלויים לעין – צינורות המרזב שמסביב לגג ובמורד המבנה עד לקרקע. יש גם מצבים שבהם חלק מהמערכת מוסתר על ידי ארגז רוח או עובר בתוך הקירות כלפי מטה. כמו כן, ישנם מעין מרזבי משנה במקומות שבהם המשטחים השונים נפגשים והם מוסתרים על ידי הרעפים עצמם. כל המערכת הזו צריכה להיות חופשית מחסימות וגם במצב תקין – ללא חלודה וחורים. כמובן, מלבד תחזוקה ותיקונים קטנים מקומיים, נדרשת לעתים גם פעולה רחבה יותר.

בוחרים רק במקצוענים- דודי את דודי

מאז 1990 דודי את דודי תיקנו, בנו והחליפו אלפי גגות. הניסיון הרב שלנו בתהליך תיקון גגות רעפים מקנה לנו יכולת של 100% לאיטום. עבור כל תיקון שאנו מבצעים ניתנת אחריות מלאה מפני נזילות מי גשם אל חלל הגג. יש לנו מאות ממליצים מאזור ירושלים, מודיעין, שהם, מבשרת, בית שמש, גוש עציון ובנימין. לדודי את דודי ניסיון רב מאד גם אם ישנם תקלות שונות ומשונות שהיה צריך לתקן. דודי את דודי מומחים בזיהוי ואיתור נזילות, ובמקרה הצורך תיקון.

זאת ועוד, בנוסף לתהליך תיקון גג רעפים, פיתחנו שיטה לאיטום אשר נבנו בשיפוע מתון מהתקן וזאת עד 12% שיפוע. אנו מתקנים את כל סוגי הגגות: רעפי אקרשטיין, רעפי פורטוגז, רעפי טרה רוסה, רעפי טוגננה, לוחות פנלית, רעף פח רב רעף, לוחות פלרם, לוחות סנטף, פחי נחושת ועוד. בהצעת מחיר אנו עולים על הגג ובמשך כ20 דקות בוחנים מהו מבנה הגג והתקלות שיש לתקן, לאחר מכן אנו כותבים הצעה מסודר עם ציון הליקויים וההמלצות לביצוע. הגג שלך מוכן לחורף? אתה צריך לתקן את הגג או להתקין חלון? אנחנו מביאים לגג שלך מומחיות ייחודית ועבודה איכותית וחסרת פשרות. נאפשר לך להשיג גג חסין לנזילות כדי שתעבור את החורף בראש שקט.

שירות עד הבית

בין לקוחותינו אשר הזדקקו לשירות תיקון גגות רעפים נמנים: משרדי ממשלה (משרד הפנים, משרד החינוך, משרד הביטחון, משרד התקשורת) עיריות ומועצות מקומיות (עיריית ירושלים, אפרת, מועצת גוש עציון, מטה בנימין,  מושבים וקיבוצים סביב ירושלים), בתי ספר, בתי חולים, מנזרים, בתי כנסת, מוזיאונים(מוזיאון הטבע ומוזיאון המדע בירושלים), קבלנים, מפעלים, בתים משותפים ובעלי בתים פרטיים ודו משפחתיים. דודי יפרח מגיע אל בית הלקוח ונותן ייעוץ מקצועי בכל הקשור לתכנון גג הרעפים ועליית הגג:  חוזק, מראה, שימוש הגג למגורים, תחזוקת, תיקון גג רעפים ועלויות הבנייה. העבודה מתבצעת על ידי השותפים דודי יצקן ודודי יפרח ועובדים אשר עברו השתלמות בעבודות גובה ומבוטחים מפני תאונות.

ברצונך להתייעץ עם גגן מקצועי בנושא תיקון גגות רעפים? התקשר אל דודי יפרח 052-2601863 וקבל ייעוץ מקצועי עם ידע וניסיון רב שנים.

תיקון גגות רעפים

תיקון גג רעפים

תיקון גגות רעפים

תוכן עניינים
יצירת קשר
הנקראים ביותר